בחירת הרב תודה והארות

דרור ופאני שטיין • 1/5/2018 כניסות

ראשית אני חושב שלא נאמר כאן מספיק תודה. אז תודה לכל הצוות שעסק בעניין. השקיע מזמנו ומרצו למרות שידע מראש שגם מרדכי היה רצוי "לרוב אחיו" ויש שתמיד יתייחסו בכפיות טובה ואף בצורה לא יפה. ולכן תודה. תודה לכל אחד ואחד מכם.
אני נוהג להגיב לעיתים רחוקות בעיקר במקרים שמעלים טיעונים שלא מן העניין או בצורה שמטילה דופי במפורש בכשרים. וזה הולך להיות קצת ארוך אז אנא העזרו בסבלנות....
לגביי הנוהל אני חושב שאין נכון ממנו. הציבור אינו יכל לבחור את הרב שכן למעט רושם בסיסי משבת (כשברור שלא כל הציבור היה נוכח בשתי השבתות) או מקו"ח שנשלחו עי המועמד אין לציבור יכולת לברר פרטים ומכך לבחור בצורה הגונה או מושכלת.
אם כך מדוע שלא ייחשפו כל הפרטים לכל הציבור? כיוון שאימות קורות החיים וחוות דעת מגורמים חיצוניים על המועמדים הנן דברים שנוגעים עמוקות לחיי הפרט ולא ראוי לחשוף אותן בפני כל הציבור במיוחד כאשר לרב שייבחר יש תפקיד רשמי פה. לכן הוועדה הייתה צריכה להצביע פעמיים ובפעם השנייה לאשר שההליך היה תקין וראוי ולא נפלו בו פגמים לא סבירים וגם אלו ש"הפסידו" בהצבעה מעידים שההליך היה כשר. אם איננו מסוגלים לסמוך על חברינו ושכיננו שאנחנו מינינו אז אפשר לסגור את הבסטה כבר היום ולהקים חומות כל אחד מסביב לביתו.
מותר לוועדה לטעות. אסור שיצא מחדל. ונראה לי שכולם מסכימים ששני המועמדים היו ראויים ומוצלחים. טעם אישי ואי קבלת דעתי אינו סיבה לפסילת הליך בחירה או להטלת דופי בנציגים.
וכאן אני מגיע לנקודה האחרונה.
שימוש במושגים כמו "פרוטוכולים חסויים" "החלטות שהתקבלו באפלה" "מזכיר לי תקופות אפלות" כמוהם כהטלת דופי בכל אחד ואחד מחברי הוועדה, ביושרת כוונותיהם ובאופיים! איפה אתם חיים???עברות הלבנת פנים בפרהסיה ובין אדם לחברו יום הכיפורים אינו מכפר עד שירצה את חברו. אחד אחד ופנים בפנים.
לא נאמר כאן לא לדון בנושא בפרהסיה לאף אחד! אבל כשאתם עושים זאת עשו זאת בזמן, (הליך הבחירה פורסם לפני חודשים! ואם יש השגות עליו צריך להעלות אותם. וגם אז לא חייבות ההשגות להתקבל)
והכי חשוב - בצורה מכובדת ולא רק בגלל שדעתכם לא התקבלה.

ושוב לסיום אבקש להביע שוב תודה לצוות ובהצלחה לכולנו לרב החדש ולרב הפורש שכבר שנים הוא חלק מהקהילה והמשפחה המורחבת שקרויה "שדה יעקב"