תקציר המפגש בשדה יעקב בנושא: שדה תעופה אזרחי ברמת דוד

ברנובסקי מלכי • 4/2/2018 כניסות

מאבק נגד שדה תעופה ברמת דוד

למי שאכפת מהבית ומהילדים שלנו – לא יכול להישאר אדיש !!!

ביום חמישי ה – 25.1.18 התקיימה בשדה יעקב פגישה בנוגע למאבק נגד הקמת שדה תעופה בין לאומי ברמת דוד.

מטעם מטה המאבק הציגו:

 • אלכס גן נציג מטה המאבק של המועצה (טייס בעברו)

 • נדב שרון נציג פורום המתיישבים ותושב רמת ישי

   

התכנון שהוצג מדבר על שדה תעופה כפול:

אזרחי - מקביל לנתב"ג עם צפי של 20 מיליון נוסעים בשנה!!! מה שאומר טיסה/נחיתה כל 3 דקות, על גבי מסלול טיסה אחד או שניים מקבילים זה לזה. "נטל הרעש" יהיה על היישובים שהוצגו (כפר יהושוע, שדה יעקב, בית שערים, רמת זייד, טבעון, רמת ישי ועוד) ויהפוך את ביתנו למקום מסוכן למגורי אדם וחיה.

וצבאי - במקביל ימשיך לפעול שדה תעופה צבאי ששעות הטיסות ישלימו מערך טיסות ונחיתות כל מהלך היממה – יום ולילה.

מה זה אומר מבחינתנו?

 • רעש מסוכן וזיהום אוויר ומים בעוצמה גבוהה- דבר שיגרום לתחלואה פיזית (כמו סוכרת, השמנה, מחלות לב, סרטן) ותחלואה נפשית (סטרס, דיכאון) השפעה רבה על יכולת הריכוז והלמידה ואיכות השינה של מבוגרים וילדים כאחד.

   

 • גזים רעילים שייפלטו בהמראת מטוסים ועליה גדולה בנפחי התחבורה שתעבור בעמק. שלא לדבר על פקקים.

   

 • ביטול של כל מאגרי המים במעגל הראשון מסביב לשדה התעופה. חשוב לציין כי מבנה העמק הדומה לקערה לא מאפשר לזיהום האוויר להתפזר החוצה.

   

 • ציפורים ומטוסים לא חברים- ציפורים נודדות דרך העמק כבר אלפי שנים. בשביל לגרום להן לשנות מסלול יהיה אסור לגדל בעלי חיים בטווח מסוים משדה התעופה. כלומר כל הרפתות סביב השדה תסגרנה. מתוכן 6 רפתות בשדה יעקב, בדומה יקרה גם ללולים ולדירי הצאן. כנ"ל איסור לגידולים שגורמים לציפורים לבוא לכאן כמו חיטה, שעורה ושאר גידולים בעלי גרעינים המושכים ציפורים.

הדוברים הטייסים העידו בעצמם על תאונות בהמראה שקרו עקב ציפורים כאן בבסיס ברמת דוד. רק תחשבו מה זה אומר בשבילנו ועל הסיכון שזה מעמיד אותנו.

 • בניה אקוסטית - בית שערים תחויב בבניה ובהגבלות חדשות. בניה אקוסטית=עלות גבוהה מאוד של כל בנייה עתידית, ויידרשו אישורים גם מגופי התעופה. וכמובן שערך הנכסים במושב צפוי לרדת

זה אומר שיש לנו על מה להלחם עכשיו!!.

 זה מאבק על הבית שלנו, ילדנו ונכדנו, על עתיד הצביון הכפרי, החקלאות, והמרחבים. חשוב שנתעורר כולנו במושב, נאחד את כוחותינו ונצטרף למאבק על שמירת הבית.

              בעתיד הקרוב תקבע הפעילות המושבית בנושא, אל תשארו בכורסא.

למידע נוסף ותרומות היכנסו לדף הפייסבוק של מטה המאבק נגד שדות התעופה בעמק:

https://www.facebook.com/no.airport.ramat.david/