ספרים חדשים בחנות מסורת בעמק שבהרחבה

יחיאלי אמציה • 7/1/2018 כניסות

  • אני שמח לבשר על ספר חדש ומיוחד מכתבי הרב קוק זצ"ל – מציאות קטן

הספר בן 730 העמודים הוא פנקס בו כתב הרב קוק חידושים ורעיונות בשנות העשרים לחייו, כששימש בתפקידו הרשמי הראשון, כרבה של זיימל שבליטא בשלהי המאה ה-19.

שם הספר ניתן ע"י הרב, ופירושו הוא דברים שמצא אדם צעיר (ע"פ הגמרא בבבא מציעא יב ע"ב).   

לספר הוקדם מבוא בן עשרה פרקים הסוקר את חיי הרב קוק בהיותו רבה הצעיר של העיר זיימל, ואף מביא תמונות והדים מעיתונות וספרי התקופה אודות פועלו.

הנושאים בהם עוסק הספר רבים ומגוונים: עיון והלכה לצד מדרש ואגדה, רעיונות קבליים ופירושים חדשניים. לצד פסקאות קצרות עם הערות נקודתיות יש בו גם פסקאות ארוכות ומורכבות, המנתחות על פני מספר עמודים עניינים שונים בשלל חלקי היהדות. 
ניתן לראות בו באופן בולט כי כבר בגיל צעיר מאוד ניחן הרב במאפיינים הבולטים שלו: מקוריות רבה ובקיאות מופלאה בכל חלקי התורה.

לימוד מעמיק של הספר יכול לתת ללומד תמונה חשובה של תפיסת עולמו המוקדמת של הרב, ואולי גם היכרות מסוימת עם אישיותו; צעד נוסף בדרך להבנה איך הפך הרב להוגה דעות חשוב כל-כך בעולם התורה של העת החדשה.

כריכה קשה

מחיר קטלוגי 85 ש"ח. אצלנו בחנות  70 ש"ח.

ספר חדש שראה אור בימים האחרונים הוא נתיב ליהדות – המדריך המלא לחיים יהודיים. הספר עוסק בהלכה ומשמעותה, במנהג ובאורחות חיים, באמונה ובהגות על מעמקיה ונתיבותיה המגוונים. כריכה קשה, דפים צבעוניים. הספר נכתב ע"י הרב חיים אירם והרב אלדד זמיר                                                            מחיר קטלוגי 120 ₪ אצלנו בחנות 95 ש"ח.


החנות פתוחה כל יום בשעות 10:00-13:00 ואחה"צ 16:00-19:00

אמציה וחיה יחיאלי

050-6205943

054-7775236


בלי וירוסים. www.avast.com